מי אנחנו

על אודות קשב

קשב – מרכז להגנת הדמוקרטיה בישראל, הוקם לאחר רצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל על ידי קבוצה של אנשי רוח, משפטנים, אנשי אקדמיה וציבור במטרה להגן ולקדם את ערכי הדמוקרטיה בישראל.

מאז הקמתו פרסם קשב תחקירים, דו"חות מחקר ודפי מידע על מגמות אנטי-דמוקרטיות, על הסתה ואלימות על רקע אידיאולוגי ועל תפקוד התקשורת בישראל.

בראשית 2005 השיק קשב פרויקט ארוך טווח של מעקב תקשורת. מטרותיו של פרויקט זה הן שינוי דפוסי השיח והסיקור התקשורתי בישראל, קידום קריאה ביקורתית של תקשורת בקרב הציבור הרחב ועידוד תקשורת הוגנת, מקצועית, חזקה ועצמאית.

קשב עוסק גם בפעילות חינוכית לקריאה ביקורתית של תקשורת. הארגון מקיים סדנאות לסטודנטים, מורים, בני נוער, אנשי תקשורת ועוד. החל משנת 2011-2012 מפעיל קשב בשיתוף עם גבעת חביבה את פרויקט "דיאלוג מעבר לכותרות", שבמסגרתו מועברות סדנאות קריאה ביקורתית למאות מורים ותלמידי תיכון יהודים וערבים. באזור החינוך באתר אפשר להוריד מגוון חומרים לימודיים שפותחו בקשב ומיועדים לאנשי חינוך, לפעילים חברתיים ולקהל הרחב.

בשנת 2005 התחיל קשב לשתף פעולה בפרויקט מעקב תקשורת עם ארגונים פלסטינים. זהו פרויקט ייחודי וראשון מסוגו לניטור דפוסי הסתה וסיקור בעייתיים בתקשורת משני צדי קו העימות.

משנת 2010 מפעיל קשב את פרויקט Press for Peace בשיתוף עם ארגון IPCC (המרכז הבינלאומי לשיתוף פעולה ושלום) הפלסטיני. פרויקט זה ממומן על ידי הקרנות zivik, USAID וממשלת טוסקנה.

 

קשב חבר בפורום הארגונים החברתיים "שותפות-שראקה"המחויבים לערכים דמוקרטיים ומקדמים עתיד שוויוני ומשותף ליהודים ולערבים-פלסטינים אזרחי ישראל, תוך כיבוד הייחודיות והשונות של כל אחת מהקבוצות הלאומיות ועל בסיס שוויון מלא.

העמותה לא קשורה לגוף מפלגתי כלשהו ומבססת את פעילותה על תרומות בלבד.

 

 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה? | להמשך >>

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת ברזל?

בין לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים כספיים ופוליטיים, וקושי עיתונאי לפקפק בדובר צה"ל – קיבל הציבור הישראלי מידע מוטעה, באופן שמנע דיון מהותי על יכולתה של כיפת ברזל להגן על העורף הישראלי | להמשך >>

הצטרפו לרשימת תפוצה
כך תוכלו לסייע
contactusbig

וידאו קשב