מעקב: ירושלים והר הבית

הדין וההר

בקרוב: השקת דו"ח של קשב בשיתוף עיר עמים - 'קשר מסוכן': דינמיקת ההתעצמות של תנועות המקדש בישראל ומשמעויותיה

2 ביוני 2013

 

לרגל השקת דו"ח משותף לארגונים "קשב" ו"עיר עמים", שכותרתו "קשר מסוכן – דינאמיקת ההתעצמות של תנועות המקדש ומשמעויותיה", התקיים ביום ראשון 6.2.2013 רב שיח בנושא "הדין וההר". הדיון התמקד בהתעצמותן של תנועות המקדש, הפועלות לשינוי ההסדרים המקובלים בהר הבית/חראם אל שריף ונהנות מתמיכת הממסד.

 


 

>> למידע נוסף על פרויקט מעקב ירושלים והר הבית

 


 

הדו"ח עוסק בהר הבית/חראם אל-שריף כאחד ממוקדי הסכסוך הישראלי-פלסטיני וסוקר את הרקע ההיסטורי והאידיאולוגי של תנועות המקדש ואת התעצמותן וקשריהן עם מוסדות השלטון.

ברב השיח, שהתקיים במשכנות שאננים בירושלים בהנחייתו של פרופ' מנחם קליין, השתתפו תומר פרסיקו, חוקר בתכנית לדתות זמננו באוניברסיטת ת"א, הרב יהודה גליק, יו"ר הקרן למורשת הר הבית, דני רובינשטיין, עיתונאי, חנה קהת, מנכ"לית מייסדת של "קולך" ופרופ' אלחנן ריינר מהחוג להיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטת ת"א. כמאתיים איש, דתיים, חילוניים, יהודים ומוסלמים מילאו את האולם מפה לפה.

יזהר באר, מנכ"ל קשב ומחבר הדו"ח "קשר מסוכן", הזהיר כי התעצמותן של תנועות המקדש וזליגת התמיכה בהן אל המרכז הפוליטי, עלולות בנסיבות פוליטיות-חברתיות מסוימות, לסכן במובן האסטרטגי את שלומה של מדינת ישראל.

לצפייה בקטעי וידאו מכנס "הדין וההר": (יועלה בקרוב)

לקריאת הדו"ח: (יועלה בקרוב)

 

 

 

dinhar

 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה? | להמשך >>

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת ברזל?

בין לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים כספיים ופוליטיים, וקושי עיתונאי לפקפק בדובר צה"ל – קיבל הציבור הישראלי מידע מוטעה, באופן שמנע דיון מהותי על יכולתה של כיפת ברזל להגן על העורף הישראלי | להמשך >>

הצטרפו לרשימת תפוצה
כך תוכלו לסייע
contactusbig

וידאו קשב