מי אנחנו

פרויקטים משותפים

דיאלוג מעבר לכותרות – Communicating Peace


פרויקט "דיאלוג מעבר לכותרות" נועד להקנות מיומנויות צריכה ביקורתית של תקשורת למורים ולתלמידי תיכון יהודים וערבים בישראל. הפרויקט מתקיים בשיתוף פעולה בין סמינר גבעת חביבה וקשב – המרכז להגנת הדמוקרטיה בישראל.


>> לפרטים נוספים

>> הודעה לעיתונות על השקת הפרויקט, אוקטובר 2011

 


 

Press for Peace פרויקט מעקב תקשורת ישראלי-פלסטיני, 2010-2013

 

ארגון "קשב" הישראלי וארגון IPCC הפלסטיני פועלים יחד במסגרת  פרויקט Press For Peace. הפרויקט נועד לעקוב אחר אופני הסיקור של הסכסוך הישראלי-פלסטיני בתקשורת הישראלית ובתקשורת הפלסטינית, במטרה לשנות את הדרך בה מוצג סיפור הסכסוך בשיח התקשורתי אצל שני העמים. זאת, תוך תקווה ששיתוף הפעולה בין הצדדים יוביל לסיקור הוגן, רחב, פחות מוטה ופחות מתלהם.

 

שני הארגונים מנטרים את הסיקור התקשורתי של נושאים הקשורים בסכסוך משני צדי המתרס; מפרסמים דו"חות תקופתיים במקביל, בעברית, בערבית ובאנגלית, עם ממצאים וניתוח של הסיקור התקשורתי בנושא נבחר אחד; ומקיימים סדנאות משותפות שבהן נעשה שימוש בממצאי מעקב התקשורת ונבחנים אופני סיקור אלטרנטיביים.

 

>> לפרטים נוספים

 


 

Words can kill, too – פרויקט מעקב תקשורת ישראלי-פלסטיני, 204-2008


הארגונים קשב ומפתאח פרסמו בין השנים 2004-2008 מחקרים העוסקים בסיקור התקשורתי של הקונפליקט הישראלי-פלסטיני משני צידי המתרס, כשכל ארגון בחן את הסיקור התקשורתי בצד שלו. בנוסף, פרסמו הארגונים חוברת משותפת לקריאה ביקורתית של תקשורת: "לקרוא בין השורות".

 

>> לפרטים נוספים

 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה? | להמשך >>

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת ברזל?

בין לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים כספיים ופוליטיים, וקושי עיתונאי לפקפק בדובר צה"ל – קיבל הציבור הישראלי מידע מוטעה, באופן שמנע דיון מהותי על יכולתה של כיפת ברזל להגן על העורף הישראלי | להמשך >>

הצטרפו לרשימת תפוצה
כך תוכלו לסייע
contactusbig

וידאו קשב