מדיה בלוג

מדיה בלוג


המדיה בלוג של קשב עוסק בביקורת בזמן אמת על הסיקור של נושאים חדשותיים מובילים בתקשורת הישראלית המרכזית, בשילוב עם תחקירים עצמאיים לגבי נושאים אלו. המאמרים מתמקדים בחשיפת ההטיות והטעיות שהתקשורת יוצרת, ובדרכים שבהן הן יוצרות תמונת מציאות מעוותת עבור ציבור האזרחים.

 


 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

סיקור פרשת האסיר החשאי בעיתונות הישראלית

יולי 2013

 

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה?

 

>> לפוסט המלא

 


 

תופעת לפיד

התקשורת מתקשה להתמודד עם סגנון הספינים של יאיר לפיד

1 באפריל 2013

 

יאיר לפיד הבטיח פוליטיקה חדשה ופונה לבוחריו ישירות דרך הרשתות החברתיות. כלי התקשורת הממוסדים, שמתקשים להתמודד עם התופעה, בוחרים שלא לאתגר את שר האוצר החדש. כך קורה שהציבור נותר עם עוד פחות מידע ממשי על המתרחש וחשוף מתמיד לספינים פוליטיים – הפעם מבית "יש עתיד".

 

>> לפוסט המלא

 

 


 

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת הברזל במבצע עמוד ענן?

פרק נוסף במאבק בין יצרניות הנשק – הטיה מכוונת של נתונים צבאיים

18 במרץ 2013

 

בין שיקולים של לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים הקשורים לכסף וכוח פוליטי, והקושי של העיתונאים לפקפק במידע שמעביר להם דובר צה"ל – קיבלנו אנחנו, הציבור, מידע מוטעה. והדיון בהשלכותיו נעלם כמעט לחלוטין.

 

>> לפוסט המלא

 


 

זהירות: מלחמה בפתח

על הכותרות המבהילות של Ynet בדיווחים על חזבאללה
12 בפברואר 2013

בימים האחרונים פורסמו בדף הבית של אתר Ynet שורה של כותרות ראשיות מאיימות לגבי היערכות חזבאללה למלחמה נגד ישראל. האם מדובר במידע מבוסס? והאם יש הצדקה להבלטה כזו של פרשנות אחת מני רבות למצב הביטחוני בגבול הצפון?

 

>> לפוסט המלא

 


 

אנטומיה של ספין: עליית מחירי המזון

כיצד סיקרו אמצעי התקשורת בישראל את עליות המחירים וסיבותיהן
11 בפברואר 2013

לפני חצי שנה בישרו כותרות העיתונים בדרמטיות על עליית מחירים קרובה, עקב עליית מחירי הסחורות החקלאיות בעולם. בחודשים שחלפו מאז ירדו מחירי הסחורות, בניגוד להערכת משרד החקלאות, אך מחירי המזון בישראל דווקא עלו – מה שמהווה על פניו סיבה לסערה ציבורית. אם כך, לאן נעלמו הכותרות הדרמטיות, ומדוע?

 

>> לפוסט המלא

 


 

ישראל במקום ה-112 בעולם בדירוג חופש העיתונות: למה זה צריך לעניין אותנו

על מצבו של חופש העיתונות בישראל

31 בינואר 2013

 

ישראל צנחה למקום הנמוך בתולדותיה בדירוג השנתי של חופש העיתונות בעולם. מבין 179 המדינות שנבדקו, מוקמה ישראל השנה במקום ה-112. מדובר בירידה של 20 מקומות מהמיקום הקודם. מהו מצבו של חופש העיתונות בישראל, ולמה זה צריך להדאיג אותנו?

 

>> לפוסט המלא

 


 

מלחמות הקואליציה

הספין הראשון אחרי הבחירות: האם נתניהו מנצל התפתחות ביטחונית לצרכים פוליטיים?

28 בינואר 2013

 

ימים ספורים לאחר הבחירות, כותרות כלי התקשורת מעבירות מסר מאיים של כוננות מלחמה. האם המידע אמין ובדוק, או שמא מדובר בשיתוף פעולה של התקשורת עם ספין של ראש הממשלה?

 

>> לפוסט המלא

 


 

"האינתיפאדה השלישית חיה בעיקר בכותרות"

האם ההתרחשויות האחרונות ביהודה ושומרון אכן מצביעות על הסלמה בטחונית?

11 בינואר 2013


עקב גל פרסומים בתקשורת הישראלית, נוצרה בשבועות האחרונים תמונה שלפיה אנו ניצבים לפתחה של אינתיפאדה שלישית. אלא שהמומחים הצבאיים ונתונים מהשטח סותרים הנחה זו. מי, אם כן, עומד מאחורי הספין המאורגן והעקבי ביותר בחודשים האחרונים?

 

>> לפוסט המלא

 


 

שקר הסקר

רוב הסקרים בישראל מפורסמים בניגוד לחוק. רשויות האכיפה משתפות פעולה עם התקשורת ומטייחות את אחד הסיפורים החשובים של בחירות 2013
9 בדצמבר 2012

סקרים יכולים לחרוץ תוצאות בחירות, כפי שמראים מחקרים רבים. בעקבות הבנה זו נוסחו תקנים וחוקים בנוגע לאופן שבו הם יפורסמו בתקשורת. מבדיקת "קשב" עולה שלא רק כלי התקשורת ועורכי הסקרים לא מקיימים את לשון החוק, אלא גם ועדת הבחירות המרכזית והיועץ המשפטי לממשלה מתנערים מאחריות. כתוצאה מכך הציבור בישראל מקבל דיווחים מוטעים ומטעים.

 

>> לפוסט המלא

>> מנכ"ל קשב יזהר באר מדבר על התחקיר בתוכנית "תיק תקשורת", 10 בינואר 2013

>> לעדכון: תחקיר "שקר הסקר": התפתחויות חדשות, 10 בדצמבר 2012

>> לעדכון: ועדת הבחירות חסרת אונים מול שערוריית הסקרים, 20 בדצמבר 2012

>> לעדכון: "הארץ" מפרסם את מסמכי הסקרים המלאים, 25 בדצמבר 2012

 


 

התקשורת מסתירה: ממשלת נתניהו התעלמה מיעדיה בתחום העוני

על פי דו"ח העוני, רבע מהישראלים עניים כתוצאה ממדיניות הממשלה, אך התקשורת המרכזית בחרה לדחוק זאת מסדר היום הציבורי – בזמן מערכת הבחירות
2 בדצמבר 2012

דו"ח העוני השנתי פורסם ביום ה' האחרון. הדו"ח מגדיר את בעיית העוני ואי-השוויון החריגים כ"עקב אכילס" של החברה בישראל, מזהה את ממדי העוני כבעיה החברתית-כלכלית המרכזית של המשק, ומציין כי בחירת הממשלה להתעלם מיעדים בתחום זה היא הגורם למצב. אפשר להבין כי הממשלה מעדיפה להצניע את ממצאי הדו"ח, אך לא ברור מדוע התקשורת הישראלית בחרה שלא להעלות לראש סדר היום את "חומר הנפץ" הפוליטי והחדשותי הזה.

 

>> לפוסט המלא

 


 

גיוס המילואים ב"עמוד ענן": התקשורת כחייל ממושמע

"למה היתה כל ההצגה הזאת?" שואלת התקשורת מיד בסיום מבצע "עמוד ענן"; בזמן אמת היא שיחקה ב"הצגה" הזו תפקיד מרכזי.
22 בנובמבר 2012

כותרות העיתונים בבוקר שלאחר הפסקת האש שואלות באומץ מדוע גויסו חיילי המילואים. כבר בזמן המלחמה חזרו הפרשנים והכתבים וסיפרו כי המהלך הוא תעמולתי, ותו לא – אך המידע הזה נדחק לשולי הסיקור והורחק מסדר היום הציבורי. לעומת זאת, בראש סדר היום הציבו הכותרות את הדיווח על גיוס המילואים, ויצרו את הרושם כאילו הפעולה הקרקעית קרבה. האם התקשורת התגייסה ככלי בלוחמה הפסיכולוגית של צה"ל?

 

>> לפוסט המלא
"דובר צה"ל מודיע" או דיווח חדשותי מקצועי?

כלי התקשורת טעו כשדיווחו מבלי לבדוק את הודעות דובר צה"ל
20 בנובמבר 2012

במבצע "עמוד ענן" היטשטש יותר מתמיד ההבדל בין דובר צה"ל לכלי התקשורת. ההסתמכות של התקשורת הישראלית על הודעות דובר צה"ל במדיה החברתית ללא ביקורת עיתונאית והצלבת מקורות, גרמה בשורה של מקרים לשידור מידע מוטעה לציבור. בזמן מלחמה, כשהציבור הישראלי זקוק למידע אמין, אנו מצפים מהתקשורת שתעשה את תפקידה – בנפרד מתפקידו של צה"ל.

 

>> לפוסט המלא

 


 

איפה הנשים?

מקומן של נשים במהדורות החדשות המרכזיות בשעת מלחמה
19 בנובמבר 2012

מחקרי קשב מראים כי בשעת סיקור מלחמה נשים נעלמות ממסכי הטלוויזיה. כך קורה גם בסיקור מבצע "עמוד ענן": בניגוד למתרחש בכלי תקשורת ברחבי העולם, הנשים הישראליות הן כמעט אף פעם לא כתבות שטח, מרואיינות בנושאים מקצועיים או עיתונאיות; לרוב, או כמעט תמיד, הן הרעיות התומכות, האזרחיות המבוהלות או האימהות הכואבות.

 

>> לפוסט המלא

 "עמוד ענן" או "מסך עשן"?

התקשורת הישראלית בשעות הראשונות של מבצע צה"ל ברצועת עזה
14 בנובמבר 2012

חיסול בכירי חמאס ופתיחת המבצע הצבאי ברצועת עזה סיכלה לא רק את הפסקת האש שהושגה שלשום, אלא הפכה ב-180 מעלות את המדיניות הצבאית של ישראל בשנה האחרונה. הייתכן כי השינוי שכפה הדרג המדיני על הצבא קשור למערכת הבחירות המתקרבת?

 

>> לפוסט המלא

 מערכת הבחירות עוברת בסודן

המערכת הפוליטית בישראל שותקת בנוגע להפצצה בסודן – והתקשורת המרכזית מתנדבת לדברר במקומה את עמדתה
26 באוקטובר 2012

שוב התקפה מסתורית במדינה רחוקה משויכת לצבא הישראלי – אבל המערכת הפוליטית מאשרת רק בקריצת עין. ובשתיקה. מי שהתנדב בשמחה לתפקיד המסביר הלאומי היא התקשורת הישראלית, שהגיבה בהתלהבות למבצע החשאי, סיננה מידע לא נוח, והגישה לצופה הישראלי רק חלקים מהתמונה הכוללת.

 

>> לפוסט המלא

 


 

הספין הראשון של מערכת הבחירות

נאום ראש הממשלה להקדמת הבחירות: בחירות הן הזמן בו פורחת תעשיית הספינים - עם הספין הראשון התמודדה התקשורת בצורה חלקית בלבד
10 באוקטובר 2012

העיסוק התקשורתי בהודעת רה"מ נתניהו על הקדמת הבחירות פספס את הנקודות המהותיות: ראש הממשלה העדיף אינטרס פוליטי על פני ניסיון להתמודד עם תוצאות מדיניותו הכלכלית. שאלות מרכזיות הנוגעות למצב הכלכלי של ישראל ולמדיניות תקציבית עתידית נותרו בשולי השיח התקשורתי, ומחוץ ליכולת ההשפעה של הבוחרים.

 

>> לפוסט המלא

 


 

המלך עירום: צבי יחזקאלי ו"אללה אסלאם"

סדרת הדגל של ערוץ 10 הייתה עתירה הטעיות וסילופים ובגדה במקצועיות העיתונאית, אך זכתה לסיקור אוהד בתקשורת
27 בספטמבר 2012

צפייה בסדרה המלאה מאששת את החששות שעלו לאחר הצפייה בפרק הראשון: ערוץ 10 וצבי יחזקאלי נקטו שפע של מניפולציות שהפכו את הסדרה, לכל אורכה, לעבודה עיתונאית רשלנית ומוטה ולבליל סילופים, שמגביר את הבורות ואת הפחדים ומעודד שנאה. רק דבר אחד היה חסר: העובדות.

 

>> לפוסט המלא

 מיט רומני מאמין שלא יהיה שלום במזרח התיכון מאחר ו"פלסטין גובלת בסוריה"

ולמרות זאת, זוכה המועמד לנשיאות לכותרות ושבחים בתקשורת הישראלית

19 בספטמבר 2012

כלי התקשורת בישראל ציטטו בהרחבה את דבריו של מיט רומני באשר לסכסוך הישראלי-פלסטיני, תוך הדגשת המסר ש"הפלסטינים לא מעוניינים בשלום עם ישראל", ובחרו להתעלם מטעויות מביכות בדבריו, שהצביעו על בורות מטרידה בענייני המזרח התיכון. האם לא היה ראוי לסקר באופן ביקורתי יותר את דבריו של מי שמועמד לעמוד בראש המעצמה החשובה בעולם, במיוחד בנושאים החשובים כל כך עבור הציבור הישראלי?

 

>> לפוסט המלא

 תפחדו!

האסלאם באירופה לפי ערוץ 10
8 בספטמבר 2012

הנושא שנבחר על ידי צבי יחזקאלי וערוץ 10 למיני סדרה "אללה-אסלאם" הוא ראוי ומעניין. יחד עם זאת, מבדיקה שערכנו נראה שהאג'נדה שלה נקבעה מראש, והתוצאה מלמדת על רשלנות, עיוות וסילוף של חלק מהעובדות.

 

>> לפוסט המלא

 אנחנו משלמים יותר מ-50% מס על כל תדלוק!

אבל אף אחד לא שואל למה
29 באוגוסט 2012

במהלך סוף השבוע הקרוב יעלו מחירי הדלק למחירים הגבוהים בכל הזמנים בישראל. התייקרות זו תצטרף להתייקרות קודמת מתחילת אוגוסט, ותשלים עלייה של כשקל לליטר דלק, תוך שבועות ספורים בלבד. מטבע הדברים, יעלה הנושא שוב במהדורות חדשות סוף השבוע בתקשורת המרכזית – אלא שסביר להניח, שבדומה לדיווחים בחודשים האחרונים, שוב יושמטו העובדות החשובות ביותר, ושאלות משמעותית לא יעלו על סדר היום הציבורי.

 

>> לפוסט המלא

 בדרך לכלכלת מלחמה?

האם התקשורת שואלת את השאלות הנכונות או מאפשרת לפוליטיקאים להמשיך לזגזג?
23 באוגוסט 2012

אם ממשלת ישראל החליטה, מכל סיבה שהיא, שהמדינה זקוקה לתקציב ביטחון גדול עוד יותר על חשבון רמת החיים של אזרחיה, הדבר צריך להיות מדווח בעמודי החדשות. לצערנו לא זה היה המצב. לכן, בסוף קיץ 2012 אזרחי ישראל מבולבלים יותר, ומפוחדים יותר ובמקביל נטולי מידע ולכן גם יכולת אמיתית להשפיע על עתידם.

 

>> לפוסט המלאבהלת עליית המחירים: "מעריב" מתחיל לשאול שאלות

זאת, מספר ימים לאחר בדיקת קשב שהצביעה על דיווחים מוטים בנושא
20 באוגוסט 2012

לפני מספר ימים התריע "קשב" על דיווח מוטה בתקשורת הישראלית בנושא עליית מחירים קרובה של מחירי המזון, תוך ציטוט מגמתי מדוח של משרד החקלאות ללא בדיקת הנתונים. היום מפרסם המוסף הכלכלי של "מעריב", "עסקים", כתבה המטילה ספק בהודעת משרד החקלאות.

 

>> לפוסט המלא

 בין הגרעין האיראני לגרעיני תירס

התקשורת מעלה את סף החרדות של הציבור
16 באוגוסט 2012

מהדורות החדשות יצאו אתמול בכותרות ראשיות על עלייה צפויה של עשרות אחוזים במחירי מוצרי הבשר, החלב והביצים, תוך כדי שימוש חוזר במילים כמו "אפוקליפסה" ו"תחזית קודרת". מבדיקה של קשב עולה כי כלי התקשורת בישראל מיהרו לפרסם הצהרה עובדתית ומפורשת על עליית מחירים, כאשר הנתונים שבידיהם מצביעים על כך שמדובר בהערכות בלבד.

 

>> לפוסט המלא

 ילדה קטנה, רובה גדול

מיליטריזם הוא עניין של גיאוגרפיה
25 ביוני 2012

"'זוזו!' צרח לפתע המדריך עב הצוואר וקשוח המבע. הם צייתו בהכנעה. מבטו של שי, מדריך אפור-שיער שקולו עבה כמעט כמו זרועותיו, ננעץ במייקל בן ה-19. 'לפות אותי', הוא פוקד עליו." קטע מספר פורנוגרפי חדש, תאמרו? אז זהו, שלא.

 

>> לפוסט המלא

 סיקור דברי דיסקין: דיון בשוליו של עניין

עינת לוי
מאי 2012

בסוף אפריל השמיע יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר, ביקורת חריפה על התנהלות רה"מ נתניהו ושר הביטחון ברק במגוון סוגיות חשובות, ביניהן הגרעין האיראני, המבוי הסתום בתהליך המדיני עם הפלסטינים, היחס הבעייתי של המדינה למיעוטים והמחאה החברתית בקיץ שעבר. למרבה הצער, הדיון התקשורתי בעקבות דבריו היה עקר, ועסק בעיקר באופן שבו נאמרו הדברים ולא במשמעויות ובהשלכות שלהם.

 

>> לפוסט המלא

 יהל"ם: מיתוס בהתהוות

עידן לנדו

22 במרץ 2012

 

נפתח בחידה. לפניכם שני קטעים העוסקים ביחידת יהל"ם של חיל ההנדסה. עליכם לקבוע איזה מהם לקוח מטקסט של דובר צה"ל ואיזה מכתבה עיתונאית

 

>> לפוסט המלא בבלוג "לא למות טיפש"

העיתונאים הפטריוטיים המוציאים את דיבת הארץ רעה

עופר ולודבסקי
23 בפברואר 2012

פסקי הדין בתביעות הדיבה נגד יהודה דוד ואילנה דיין התבססו על נימוקים דומים של תום לב וזיכו את השניים. למרות שבתי המשפט נמנעו מקביעות עובדתיות, שני עיתונאים ישראליים בחרו להתייחס לשתי הפסיקות באופן שונה לחלוטין: הם היללו את הפסיקה בפרשת דוד, אך גינו את זו שזיכתה את דיין. זה מה שקורה לעיתונאים "פטריוטיים", הכמהים להוכיח את צדקתה של ישראל על חשבון העובדות

 

>> לפוסט המלא

 והוא כונה אגדה

יריב מוהר

13 בפברואר 2012

 

מה בין הטבח בקיביה לרצח באיתמר, ואיך ניתן להבין את המונח "פעולות תגמול" דרך היחס אליהן בתקשורת ובשיח הציבורי

 

>> לפוסט המלא באתר "העוקץ"

 

 


 

מי אתה, האיש במכונית?

חגי מטר
14 בדצמבר 2011

גם כשהתקשורת הישראלית מזדעזעת מאלימות המתנחלים היא יודעת לעשות את זה בצורה גזענית

>> למאמר המלא באתר mysay

 

 האביב הערבי עבר בטנג'יר

יזהר באר, מנכ"ל קשב
1 בדצמבר 2011

"יש סכנה שיגנבו מאתנו את המהפכה שחוללנו", אומרת נדין וואהב, אחת ממנהיגות תחריר. יזהר באר שוחח עם מהפכנים ממצרים, מלוב ומסוריה, ב"פורום הדרום" בטנג'יר שבצפון מרוקו. וגם: מפגש מפתיע עם שר החוץ הכי צעיר בעולם (כמעט)

>> לכתבה המלאה באתר "העוקץ"

 

 החוק הרע הזה

יזהר באר, מנכ"ל קשב
10 בנובמבר 2011

"איני מבין מדוע אתם סבורים כי בהצעת החוק יש סיכון לעיתונות החופשית" – תכתובת בין מנכ"ל "קשב" יזהר באר לח"כ מאיר שטרית על התיקון לחוק לשון הרע, המתייחס לתקשורת כאל אויב שיש למגרו.

>> לפוסט המלא באתר "העוקץ"

 

 הסיפורים הלא מסופרים, או: מי יודע מה קורה בשטחים?

חגי מטר
2 בנובמבר 2011

מעצר של מחוקק ובנו ברמאללה, מניעת מסיק באזור טול-כרם, ודיווחים על מספרי הצתות עצי זית הם רק חלק מהדברים שלא מגיעים לציבור צרכני התקשורת העברית. השילוב המסוכן של היעדר סיקור ושל דיווחים בקלישאות מרדד את השיח הפוליטי בארץ, ונותן הסבר נוסף להתמשכות הכיבוש.

>> למאמר המלא באתר mysay

 

 


 

נשיקה סטירה

יזהר באר, מנכ"ל קשב
23 באוקטובר 2011

הלינץ' שערכו ההמונים במועמר קדאפי הוא התשליל של רצון ההמון המצטופף סביב ביתו של גלעד שליט. יזהר באר על אלה שביקשו לקרוע לגזרים את סמל הטרור המדינתי, ואלה שמבקשים לחנוק באהבה את סמל הישראליות, מוזנים בפמפומיה הדביקים של תקשורת פטריוטית.

>> לפוסט המלא באתר "העוקץ"

 

 משמר הגבול זורק אבנים – בערוץ 10 לא מתרגשים

יזהר באר, מנכ"ל קשב
21 באוקטובר 2010

מהדורות החדשות המרכזיות של שלושת ערוצי הטלוויזיה המרכזיים עסקו השבוע במצב הטעון בסילוואן. כתבתה של שיר שגיא בערוץ 10 ראויה לבחינה מיוחדת. כותרת הכתבה שיקפה את הערך החדשותי והציבורי של הידיעה: "התהפכו היוצרות בסילוואן – משמר הגבול זורק אבנים". אלא שמכאן ואילך הובילה הכתבת של ערוץ 10 את הצופים למחוזות אחרים לגמרי.

>> לפוסט המלא באתר "העוקץ"
>> פניית קשב לערוץ 10: הסיקור מהווה הפרה של כללי האתיקה
>> קריאת קשב לסיקור תקשורתי הוגן ואחראי בסילוואן, יוני 2010

 

 

 


 

צריבת התודעה

יזהר באר, מנכ"ל קשב
6 ביוני 2010

סיקור המשט לעזה היה בתבנית המקובלת על התקשורת הישראלית: לפני – הצדקה מלאה של פעולה צבאית ללא הצגת חלופות. אחרי – ביקורת חריפה על אופן קבלת ההחלטות, תוך הסתמכות על זיכרונם הקצר של הקוראים.

>> למאמר המלא באתר "העין השביעית"

 

 העיר והכלבים: סיור פסיכדלי במחוזות התעתוע של ירושלים

יזהר באר, מנכ"ל קשב
5 בספטמבר 2009

צריך לראות את זה כדי להאמין – התמונות שמופיעות כאן מתעדות רצף של איורי קיר ענקיים הנמתחים עשרות מטרים לאורך הכביש המוביל משכונת סילואן, היא עיר דוד, לצד החומה המזרחית של העיר העתיקה בירושלים בואכה לשער האשפות. הציורים מסתירים מאחוריהם את אחת הפינות המכוערות והמסוכסכות של העולם.

>> לפוסט המלא באתר "העוקץ"

 

 


 

"כולנו יודעים: חיילים ישראלים לא הורגים בכוונה"

תרומתו של השיח התקשורתי לאי-הידיעה

מרץ 2009

 

המלחמה האחרונה בעזה, כמו המלחמה הקודמת בלבנון, התחילה בסיקור תקשורתי מתלהם, מיליטנטי ופטריוטי. כמו אז גם עתה מתפרסמים נתונים קשים על התנהלות צה"ל, באיחור. על תרומתו של השיח התקשורתי לערפול התודעה הציבורית.

 

>> לקריאת הפוסט המלא

 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה? | להמשך >>

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת ברזל?

בין לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים כספיים ופוליטיים, וקושי עיתונאי לפקפק בדובר צה"ל – קיבל הציבור הישראלי מידע מוטעה, באופן שמנע דיון מהותי על יכולתה של כיפת ברזל להגן על העורף הישראלי | להמשך >>

הצטרפו לרשימת תפוצה
כך תוכלו לסייע
contactusbig

וידאו קשב