ועדת הכלכלה של הכנסת סירבה לדחות את פירעון חובותיו של ערוץ 10

 

ההחלטה, שמשמעותה סגירת הערוץ, תותיר את אזרחי ישראל חשופים לפחות מידע, לפחות ביקורת ולפחות דמוקרטיה

12 בדצמבר 2011


ב- 12 לדצמבר 2011 החליטה ועדת הכלכלה של הכנסת לסרב לבקשה לדחות את פירעון החובות של ערוץ 10 למדינה בשנה. הוועדה קיבלה החלטה זו למרות עמדתם המנוגדת של שר התקשורת משה כחלון ויו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, שלה חייב הערוץ כספים. ההחלטה תוביל לסגירתו של הערוץ ולמסירת המונופול על שוק שידורי הטלוויזיה המסחריים בישראל לערוץ 2 בלבד.

סגירתו של ערוץ תקשורת מרכזי בישראל בשל מחלוקת בירוקרטית עם הרגולטור היא חמורה כשלעצמה. אך משמעויותיה מתעצמות לנוכח החשש כי המניע האמיתי שעומד מאחורי ההחלטה הוא רצון השלטון להשתיק את מבקריו.

בכירים בערוץ 10 טענו בעבר כי הועברו אליהם מסרים דרך לשכת ראש הממשלה לפיהם אם תופסק עבודתם של מספר עיתונאים בכירים בערוץ, ביניהם הכתב הפוליטי רביב דרוקר – תותר פריסת החובות של הערוץ. דרוקר, כזכור, פרסם לפני מספר חודשים תחקיר בנוגע למימון נסיעותיו של ראש הממשלה על ידי גורמים פרטיים, בניגוד לנהלים המקובלים.

קשב פנה בזמן אמת לחברי ועדת הכלכלה של הכנסת בבקשה להימנע מצעד מרחיק לכת זה.

 

האסיר איקס 2 - פרשה מסוכנת

פרשת האסיר איקס 2, לפי שני העיתונים הנפוצים במדינה, נעה בין "פירצה ביטחונית איומה" לבין סכנה מוחשית לדמוקרטיה. ומה מגלות האותיות הקטנות? האם העיתונות מבצעת את תפקידה? | להמשך >>

מה באמת היה אחוז ההצלחה של כיפת ברזל?

בין לוחמה פסיכולוגית, אינטרסים כספיים ופוליטיים, וקושי עיתונאי לפקפק בדובר צה"ל – קיבל הציבור הישראלי מידע מוטעה, באופן שמנע דיון מהותי על יכולתה של כיפת ברזל להגן על העורף הישראלי | להמשך >>

הצטרפו לרשימת תפוצה
כך תוכלו לסייע
contactusbig

וידאו קשב